EUROCASH 10 km bėgimą užtikrintai laimėjo J.Beržanskis ir viešnia iš Norvegijos
Augusto Didžgalvio fotografija

​​​​​​​„EUROCASH1 10 km bėgime“ užtikrintai triumfavęs šiaulietis Justinas Beržanskis sako, jog bėgti sostinės gatvėmis sunku, bet įdomu. Jis užtikrintai laimėjo „Danske Bank Vilniaus maratono“ 10 km bėgimą, moterų gretose šią distanciją greičiausiai įveikė norvegė Julie Marie Larsen.

J. Beržanskis finišavo per 31 min. ir 18 sek., aplenkdamas Andrejų Jegorovą (32:53) ir Robertą Vališauską (33:38).

„Prieš startą maniau, kad bus blogiau, nes tik prieš dvi savaites baigiau sezoną stadione. Specialiai nesiruošiau, bet, kaip matom, viskas puikiai. Rezultatas nėra labai prastas“, – po finišo kalbėjo J. Beržanskis.

Jis nuo varžovų atitrūko pirmajame kilometre ir nesulaukė pasipriešinimo iki pat finišo.

„Norėjau kuo greičiau pabėgti nuo varžovų ir bėgti vienas“, – sakė nugalėtojas. J. Beržanskis svarstęs startuoti „RIMI Pusmaratonio“ (21 km 098 m) bėgime, tačiau, pasitaręs su treneriu, šią mintį atidėjo kitiems metams. „Vilniaus maratono trasa – ne iš lengvųjų. Asmeninių rezultatų sunku čia siekti, bėgimą sunkina bėgimas senamiesčio grindiniu. Nėra lengva, bet labai vaizdinga“, – sakė J. Beržanskis.

„Aš tikėjausi laimėti, nors buvo labai sunku – trasa, nors ir graži, bet sudėtinga“, – J. Beržanskiui antrino Julie Marie Larsen, laimėjusi moterų bėgimą. Distanciją ji įveikė lygiai per 38 minutes. Antra finišavo Emilija Gvildytė (40:12), trečia – Rasa Batulevičiūtė (42:22). Bėgime dalyvavo ir olimpietė Rasa Drazdauskaitė, tačiau po traumos sveikstanti sportininkė bėgo labiau savo malonumui, nei rezultatui.

„RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgimą vyrų grupėje laimėjo Simas Bertašius (12:51), Paulius Bieliūnas (14:12) ir Danielius Bondorovas (14:55). Moterų 4,2 bėgime geriausiai pasirodė Monika Šaltenytė (15:27), Gabrielė Paužaitė (15:57) ir Renata Butkytė (17:09).

„Danske Bank Vilniaus maratono“ bėgimuose šiemet užsiregistravo 14,5 tūkst. dalyvių iš 56-ių skirtingų šalių. Iš užsienio atvyko 1463 dalyviai, daugiausia – iš Lenkijos (251), Latvijos (214), Didžiosios Britanijos (118) ir Rusijos (114).