Bėgimo klubai jau ruošiasi – maratonas Vilniuje skelbia „Komandų taurę“

Rugsėjį vyksiančiame „Danske Bank Vilniaus maratone“ pirmąkart organizuojama „Komandų taurė“, kurioje dėl nugalėtojų vardo varžysis iš 10 dalyvių sudarytos bėgikų komandos. Dalyvauti šiose varžybose gali bėgimo klubų ar bėgimo entuziastų suburtos ekipos.

„Komandų taurės“ dalyviai gali rinktis maratono, „Rimi pusmaratonio“ ir „Lympo 10 km“ distancijas. Vienintelė sąlyga – kiekvienoje iš trijų distancijų turės dalyvauti bent vienas komandos narys, neatsižvelgiant į jų lytį. Pasak organizatorių, tai – galimybė strateguoti ir į skirtingas distancijas paskirstyti stipriausius komandos bėgikus.

Maratono organizatoriai teigia, kad tokia komandinių varžybų praktika populiari užsienyje, nes bėgikų ir bėgimų klubo bendruomenės auga. Vien Lietuvoje skaičiuojama apie 50 bėgimo klubų, antra tiek – savarankiškai susibūrusios įmonių ir draugų grupelės.

„Lietuvoje bėgimo klubai labai skirtingi – vieni turi daugiau greitų trumpų distancijų bėgikų, kiti renkasi maratono ar pusmaratonio iššūkius. Tai, kad „Komandų taurėje“ kiekviena komanda gali būti formuojama skirtingai, įneša intrigos ir galimybes sulygina“, – pasakoja renginį organizuojančios VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Valavičius.

Visi „Komandų taurėje“ norintys dalyvauti bėgikai į pasirinktą distanciją „Danske Bank Vilniaus maratone“ gali registruotis įprastu būdu, užpildydami registracijos formą internetu. Registruojantis reikia nurodyti klubo, komandos, įmonės ar organizacijos pavadinimą, kuris turi sutapti su kitų komandos dalyvių pavadinimu. Komandos vadovas papildomai pateikia paraišką apie dalyvių distancijas ir sudėtį. Jau užsiregistravusiems, bet tik dabar sužinojusiems apie „Komandų taurę“, iš naujo registruotis nereikia, bet komandos vadovas turi apie tai informuoti maratono organizatorius.

„Puiki „Danske bank Vilniaus maratono organizatorių“ iniciatyva. Bendras tikslo siekimas labiau sutelkia komandos narius ir žinodamas, kad draugai yra kažkur šalia, visada pasieksi geresnį asmeninį rezultatą“, – sako Vilniaus bėgimo klubo įkūrėjas ir treneris Karolis Urbelionis.

Komandos narių pasiekti rezultatai bus apskaičiuojami pagal atskiras maratono, pusmaratonio ir 10 km distancijų ir lyčių formules. „Komandų taurės“ nugalėtojais taps daugiausiai taškų surinkusi komanda. Laimėtojai bus apdovanoti nugalėtojų taure, „Nike“ įsteigtu 1000 eur. vertės kuponu, „Caffeine“ kava ir kavos vakaru visai komandai.

Maratono dalyviai tradiciškai startuos ir finišuos Katedros aikštėje. Bėgimo trasa drieksis Neries paupiu, tęsis Žvėryne, Vingio parke, Gedimino prospekte ir Senamiestyje. Maratono bėgikams teks įveikti du ratus, o pusmaratonio – vieną ratą.

Nedalyvaujantys „Komandų taurės“ varžybose taip pat gali rinktis „Rimi šeimos“ 4,2 km bėgimą , nemokamą „Moksleivių ir studentų bėgimą“ arba „#BEACTIVE vaikų bėgimą“.

Daugiau informacijos: https://www.vilniausmaratonas.lt/komandu-taure/21587135_1441485509240471_7196162597428661189_o 19243111_1441842369204785_6231360691514377531_o