„Danske Bank Vilniaus maratonas“ pasiekė atomazgą: paaiškėjo nugalėtojai

Sekmadienio rytą sostinės širdyje startavęs „Danske Bank Vilniaus maratonas“ pasiekė atomazgą – šių metų maratono varžybų nugalėtojais tapo Bogdan Semenovych ir Nataliia Semenovych.

Greičiausias vyrų maratono rungtyje pasirodęs Bogdan Semenovych 42,195 km ilgio distanciją įveikė per 02:22:02, už nugaros palikęs antrosios vietos laimėtoją Andrių Jakševičių (02:26:36) ir trečiąją vietą iškovojusį Aurimą Rimkų (02:30:17).

Greičiausiai moterų gretose maratono rungtį įveikusi Nataliia Semenovych finišo liniją pasiekė per (02:49:50). Antrosios vietos laimėtoja moterų gretose tapo Alena Shumik, Baltarusija (03:01:22), trečiosios – Yuliya Skiruk (03:05:56).

Kaip ir pernai, „Danske Bank Vilniaus maratono“ vyrų ir moterų bėgimų nugalėtojų taurės iškeliauja ne tik į tą pačią valstybę, tačiau ir į tuos pačius namus. Mat vyrų maratone greičiausiu buvęs Bogdan Semenovych ir moterų maratono nugalėtoja Nataliia Semenovych – vyras ir žmona iš Ukrainos.

Iš viso įveikti maratono distanciją šių metų „Danske Bank Vilniaus maratone“ pasiryžo daugiau nei 1100 bėgikų.

Greičiausi pusmaratonyje – D. Serjogins ir L. Kančytė

Nespėjus išaušti vidudieniui, paaiškėjo ir šiųmečio „Danske Bank Vilniaus maratono“ „Rimi“ pusmaratonio rungties rezultatai.

Vyrų gretose, „Rimi“ pusmaratonio distanciją greičiausiai įveikė Dmitrijs Serjogins (01:05:13), užnugaryje palikęs paskui atbėgusį ir antrą vietą užėmusį Remigijų Kančį (01:05:27). Trečiąją vietą iškovojo Ignas Brasevičius (01:05:58).

Tuo tarpu greičiausia moterų gretose pasirodžiusi Loreta Kančytė „Rimi“ pusmaratonį įveikė per 01:15:31. Pagrindinės nugalėtojos varžovės taip pat stengėsi iš paskutiniųjų: antrosios vietos laimėtoja, po traumos sugrįžusi Diana Lobačevskė, 21,098 km ilgio distanciją įveikė per 01:16:01, trečiąją vietą užėmė Monika Bytautienė (01:16:34).

Iš viso įveikti pusmaratonio distanciją šių metų „Danske Bank Vilniaus maratone“ pasiryžo arti pustrečio tūkstančio bėgikų.

Scenoje – ir daugiau trofėjų

„Danske Bank Vilniaus maratono“ apdovanojimų ceremonijoje pergales žymintys medaliai taip pat užkabinti ir ant 10 km ilgio distancijos „Visi mes žmonės“ laimėtojų pečių – Andriej Bratuchin ir Viktorijos Varnagirytės.

Įvertinta ir geriausiai šįmet „Danske Bank Vilniaus maratono“ Komandų taurėje pasirodžiusi komanda – ja tapo „Million steps“.

Iš viso šių metų „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyviai buvo kviečiami varžytis net septyniose skirtingo ilgio distancijose, pritaikytose tiek patyrusiems profesionalams, tiek mėgėjams ir pradedantiesiems.

Didžiausią Lietuvoje bėgimo šventę – „Danske Bank Vilniaus maratoną“ – organizuojanti VšĮ „Tarptautinis maratonas“ skaičiuoja, kad iš viso šįmet renginyje dalyvavo arti 12 tūkst. bėgikų