Ką bėgti mėgstantiems žmonėms pataria profesionalai?

Su šiltėjančiu oru vis daugiau žmonių išsitraukia per žiemą apleistus bėgimo batelius ir rengiasi bėgimo sezonui. Kad pasiruošimas būtų ne tik malonus, bet ir maksimaliai naudingas, o varžybose džiaugtumėtės įveikę save ir sau mestus iššūkius, „Danske Bank Vilniaus maratonas“ ėmėsi inciatyvos ir paruošė glaustą visiems suprantamą ir patogų pasiruošimo bet kuriai distancijai gidą.

Atsakymai į aktualiausius bėgikų klausimus

Vos pradėjus bėgioti, kyla nemažai klausimų – kaip tinkamai pasiruošti, kokią avalynę įsigyti, kiek daug ilgai ir kaip intensyviai ruoštis, kad prie starto linijos jaustumėmės tvirtai. Visi jie surinkti iš bėgikų, entuziastų, ar dar tik savo tempą ir bėgimo malonumą atrandančių žmonių.

Pirmą kartą Lietuvoje atsakymai į visus šiuos ir dar daugiau klausimų – specializuotame nemokamame leidinyje bėgikams. „Gidas įdomus bet kokio lygio bėgikams, planuojantiems įveikti pasirinktą distanciją “Danske Bank Vilniaus maratone“ ar bet kuriame kitame bėgime. Jis gali būti įdomus net ir tiems, kurie nebėgioja. Jis nepakeis asmeninio trenerio, bet bus puiki pagalbinė priemonė, padėsianti patobulinti Jūsų bėgimo treniruotes”, – įsitikinęs idėjos autorius Darius Mikulis.

Žurnale itin detaliai aptariami bėgikams aktualūs techniniai niuansai, tokie kaip apšilimas, jo technika, bėgimo žingsniai, treniruočių rūšys, taisyklingas kvėpavimas, atsigavimas, traumos. Apie tai diskutuoja profesionalūs sportininkai ir bėgimo entuziastai. Keletas jų minčių:

„Bėgimas – visko pagrindas, ypač kalbant apie lengvąją atletiką. Bėgdamas sportininkas ne tik įšildo raumenis, bet ir suaktyvina kraujotaką, kvėpavimo sistemą. Jei nebūtų bėgimo (įsibėgėjimo), neįgyčiau pagreičio ir negalėčiau taip aukštai šokti“, – bėgimo svarbą akcentuoja šuolininkė į aukštį, olimpietė Airinė Palšytė.

„Ką tik iš ryto atsikėlęs išgeriu stiklinę vandens. Po treniruotės išgeriu 0,5 l angliavandenių prisotinto gėrimo ir dar porą stiklinių vandens“, – vandens svarbą akcentuoja prieš savaitę įspūdingą rezultatą Hanoverio maratone pasiekęs olimpietis Remigijus Kančys.

„Bendro fizinio pasirengimo pratimų ir apšilimo reikia ne tik dėl geresnių bėgimo rezultatų, bet ir dėl apsisaugojimo nuo traumų. Kiekvienam bent du ar tris kartus per savaitę reikia atlikti nugaros, pilvo preso, kojų, koordinacijos bendro fizinio pasirengimo pratimus“, – vardina lengvaatletės dvynės Milda ir Monika Vilčinskaitės.

Profesionalų patarimai neleis suklysti

„Norintiems bėgti ilgas distancijas patarčiau neskubėti, įsitikinti, ar jau tikrai yra pajėgūs jas įveikti“, – perspėja profesionali bėgikė ir trenerė Inga Juodeškienė.

„Jei tam tikras bėgimo treniruotes, skirtas ilgesnėms distancijoms ruoštis, įveiki gerai, nesikankindamas, vadinasi, esi pasiruošęs. Bet jei labai sunku – dar ne laikas“, – tvirtina treneris, nacionalinis bėgimo čempionas ir rekordininkas Česlovas Kundrotas.

„Kai kuriems tikslams pasiekti, pavyzdžiui, konkrečiam maratono įveikimo laikui, gali prireikti ne vienų metų. Todėl būtina suprasti, kad per vieną naktį aukštų bėgimo rezultatų nepasieksi – dažnai tenka ilgai ir nuosekliai dirbti“, – pasiruošimo svarbą akcentuoja „NEKO Runners“ klubo treneris Dalius Pavliukovičius.

Tai tik kelios mintys, išsakytos bėgimo ekspertų, kurie negaili patarimų, kaip pasiekti savo geriausią formą, fiksuoti rezultatus, kokią aprangą pasirinkti įvairiomis oro sąlygomis. Motyvacijos ir patarimų negaili maratonininkai, olimpiečiai, aktyvūs mėgėjai. Čia taip pat rasite ironiškų pasvarstymų apie bėgimą bei kryžiažodį.

Išsamus bėgimo gidas bet kokiai distancijai

Leidinio apie bėgimą sumanytojai – „Danske Bank Vilniaus maratono“ organizatoriai – ragina visus jau dabar pagalvoti apie svarbiausius metų startus, ir tinkamai suplanuoti laiką pasiruošimui.

„Kad ir kokių tikslų esate pasiryžę išsikelti šių metų rugsėjo 10 d., „Danske Bank Vilniaus maratone“ atrasite distanciją, vertą savęs. Tikimės, kad pradėsite ruoštis kuo anksčiau ir prie starto linijos stosite tinkamai pasiruošę, o bėgimas teiks tik geriausių emocijų. Būtent tam ir parengėme šį leidinį – pilną patarimų, ekspertinių įžvalgų ir visiems mums rūpimų klausimų“, – sako didžiausio maratono šalyje organizatorius D. Mikulis.

Leidinyje pateikiami detalūs kiekvienos siūlomos distancijos aprašai, pasiruošimo planai, sudėlioti svarbiausi akcentai ketinantiems bėgti 4,2 km, dešimtuką, pusmaratonį ar ryžtingai nusiteikusiems įveikti visą maratono distanciją.

Leidinį galite pasiimti Vilniaus Vero Cafe kavinėse, Nike ir Sportland parduotuvėse.