Paskelbti „Danske Bank Vilniaus maratono“ vedėjai: prie renginio vairo – veteranas ir scenos naujokė

Iki „Danske Bank Vilniaus maratono“ belikus kiek mažiau nei savaitei, didžiausią bėgimo šventę Lietuvoje organizuojanti VšĮ „Tarptautinis maratonas“ skelbia, kas gi šįmet stos prie renginio vairo. Tai – tikras „Danske Bank Vilniaus maratono“ veteranas, po kelerių metų pertraukos į šventę sugrįžtantis komentatorius Saulenis Pociūnas ir scenos naujokė, komunikacijos specialistė Karolina Dilytė.

Pasakodamas apie savo patirtį „Danske Bank Vilniaus maratone“ žurnalistas, renginių ir televizijos komentatorius S. Pociūnas skaičiuoja, kad šiai kasmetinei bėgimo šventei yra dirigavęs jau mažų mažiausiai aštuonis kartus. Tik pastaraisiais metais buvo padaręs pertrauką, todėl sugrįžti į „Danske Bank Vilniaus maratono“ sceną jam – labai malonu.

„Praeityje pats buvau užkietėjęs bėgikas – esu įveikęs kelis maratonus, o vieną jų net pavyko laimėti! Bėgiodavau daug ir ilgai, tik dabar tie krūviai šiek tiek sumažėjo – maratono, pusmaratonio distancijas pakeitė trumpesni atstumai, bėgami vien savam malonumui. Kadangi pats į šventės trasas dabar nebesiveržiu, džiaugiuosi, kad dalyvauti renginyje galiu kitu amplua – man labai džiugu prisidėti“, – sako S. Pociūnas.

Ruošdamasis „Danske Bank Vilniaus maratonui“ S. Pociūnas tikina ketinąs savo dėmesį padalinti ir dalyviams, ir publikai, bei įvardija didžiausius sau keliamus uždavinius.

„Visų pirma, svarbiausia man atrodo netrukdyti dalyviams susikaupti – juk prieš išbėgant į trasą reikia ir moraliai pasiruošti, ir apšilti. Tai – mano pagrindinis tikslas, todėl ketinu vengti bereikalingų kalbų ir nebūti įkyrus. Taip pat, mano supratimu, vedant tokį didelį sporto renginį svarbiausia yra suteikti svarbios informacijos, kuri aktuali ne tik dalyviams, bet ir atėjusiems jų palaikyti. Juk publika nori iš karto žinoti, kaip gi kam sekasi. Todėl tai – dar vienas mano uždavinys“, – vardija jis.

Tuo tarpu „Danske Bank Vilniaus maratono“  scenoje debiutuosianti komunikacijos specialistė, VšĮ „Sveikas miestas“ komunikacijos vadovė K. Dilytė pasakoja prie tokio didelio masto renginio vairo, priešingai nei S. Pociūnas, stosianti pirmąkart. Tačiau patirties jau yra sukaupusi – anksčiau K. Dilytė vedė ne vieną mažesnį aktyvų gyvenimo būdą skatinantį renginį, be to, progos apšilti turėjo vasaros pradžioje vesdama VšĮ „Tarptautinis maratonas“ rengiamą „Moterų bėgimą“.

„Neslėpsiu, artėjant renginiui jaudulys išties auga, tačiau neturiu abejonių, kad viskas eisis nepriekaištingai. Aktyvus gyvenimo būdas man – artima tema: nors pati nebėgioju, labai mėgstu šiaurietišką ėjimą. Be to, vedant renginius vis prisieina paskatinti, pamotyvuoti bėgikus, taigi žinau, ko laukti, tikėtis ir kam pasiruošti. Galiausiai, esu nusiteikusi improvizuoti – neabejoju, kad netrūks ir ekspromto, bet žodžio kišenėje neieškau“, – šypsosi K. Dilytė.

Poroje su S. Pociūnu vedėja taip pat pasirodys pirmąkart. „Ši šventė man – vien tik debiutai“, – juokiasi K. Dilytė pridurdama, kad geresnio scenos partnerio nė S. Pociūnas nė negalėtų įsivaizduoti.

„Gera žinoti, kad stovėsiu šalia tokio profesionalo – galima iškart pasijausti ramiau. Tikriausiai, kartu su Sauleniu tiesiog savaime pasidalijome, kuris už ką  bus atsakingas: jis – scenos ir bėgimo profesionalas, gebantis tučtuojau išanalizuoti ir supažindinti klausytojus su visomis aktualiomis techninėmis ir sportinėmis renginio detalėmis. Tuo tarpu aš ketinu būti atsakinga už gerą nuotaiką. Juk „Danske Bank Vilniaus maratonas“ – didžiulio dėmesio sulaukianti nacionalinio masto šventė. Noriu, kad tiek dalyviams, tiek publikai ji paliktų vien smagiausias ir geriausias emocijas“, – sako K. Dilytė.

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ sostinėje įvyks jau rugsėjo 8 dieną. Registruotis pasirinktai distancijai galite čia.