Populiarėjanti darbdavių iniciatyva – komandinis bėgimas: kodėl bėgti kartu apsimoka?

Lietuvoje sparčiai populiarėjant aktyviam gyvenimo būdui, vis daugiau gyventojų renkasi laisvą laiką praleisti bėgiojant. Tokią tendenciją pastebi ir šalyje veikiančių bendrovių atstovai, bėgimo iššūkį panaudojantys komandinei darbuotojų dvasiai stiprinti. Kodėl bėgti kartu apsimoka?

Didžiausią Lietuvoje bėgimo šventę „Danske Bank Vilniaus maratonas“ organizuojanti VšĮ „Tarptautinis maratonas“ skaičiuoja, kad šįmet dalyvauti renginyje komandas užregistravo jau arti šimto bendrovių. Populiariausios įmonių pasirinktos distancijos – 10 km ilgio „Visi mes žmonės“ trasa ir 5 km ilgio „Rimi“ „Rinkis sveikiau“ maršrutas.

Tuo pačiu VšĮ „Tarptautinis maratonas“ primena, kad ši savaitė – paskutinė registruoti bendrovių komandas dalyvauti „Danske Bank Vilniaus maratone“. Užpildytas komandinės registracijos formas organizatoriai priima iki kito penktadienio, rugpjūčio 23 dienos.

Bėgimas tapo tradicija

Generalinio „Danske Bank Vilniaus maratono“ rėmėjo „Danske Bank“ atstovė Vaida Bičkutė skaičiuoja, kad bendrovės darbuotojai šioje bėgimo šventėje dalyvauja jau septynerius metus iš eilės. Kolegų įsitraukimas stebina – kasmet įveikti pasirinktą distanciją vidutiniškai pasiryžta net 900 darbuotojų, tai yra net 30 proc. kolektyvo Lietuvoje. 

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ organizacijoje jau yra tapęs tradicija. Darbuotojai laukia registracijos starto, dauguma jų treniruojasi visus metus, kitiems tai – proga išbandyti bėgimą ir galbūt sveikesnį gyvenimo būdą. Šią šventę traktuojame kaip „uogą ant torto“ kalbant apie aktyvią darbuotojų veiklą „Danske Bank“. Ištisus metus kolegos sportuoja ne tik mūsų sporto salėse, bet buriasi į darbdavio remiamus dviračių, tinklinio, krepšinio, futbolo ir kitus būrelius. Visiems jiems reikia sportinės ištvermės, o bėgimas, galime sakyti, apjungia visas šias sporto šakas“, – sako V. Bičkutė.

Šiais metais „Danske Bank“ jau užregistravo komandas visoms siūlomoms distancijoms įveikti – bėgimo „naujokai“ bėgs 5 km, smarkiai patyrę – pusmaratonį ir net maratoną, o daugiausia darbuotojų ketina nubėgti 10 km distanciją.

Savo pasirodymui „Danske Bank Vilniaus maratone“ komandos ruošiasi drauge. „Bėgikams kiekvieną ketvirtadienį organizuojame treniruotę su profesionalia trenere, valgyklose tiekiame bėgikų pusryčius. Šiais metais sėkmingai išbandėme Sporto mugės konceptą – „Danske“ miestelyje įvairūs tiekėjai kvietė išbandyti savo produkciją, pasidaryti pėdos, kūno masės sandaros testus ir pan. Bėgikams treniruotis ir pasiruošti padeda ir „Danske“ sporto salėje dirbantys treneriai“, – pasakoja V. Bičkutė.

Reikšminga socialinės atsakomybės programos dalis

Komandinio bėgimo nauda įsitikino ir „Danske Bank Vilniaus maratoną“ remiantis prekybos tinklas „Rimi“. „Šioje šventėje mūsų darbuotojai dalyvauja jau ne vienerius metus, joje bėga ne tik patys, bet ir kartu su šeimos nariais.

Sveikesnės gyvensenos skatinimas yra tarp pagrindinių „Rimi“ socialinės atsakomybės sričių, todėl remiame maratoną ir sveikesnius produktus „Rimi“ parduotuvėse žymime „Rinkis sveikiau“ ženklu. Mūsų įmonėje judėjimas ir sveikesnė mityba taip pat jau seniai tapo mūsų organizacinės kultūros dalimi, tad „Rimi“ darbuotojai labai aktyviai įsitraukia į įvairius judėjimą skatinančius renginius, o „Danske Bank Vilniaus maratone“ šiemet tikimės rekordinio mūsų darbuotojų skaičiaus“, – sako prekybos tinklo atstovė Giedrė Buivydienė.

Nors  registracija bėgti maratone dar tęsiasi, jau dabar dalyvauti bėgime užsiregistravo net 262 „Rimi“ darbuotojai ir jų šeimos nariai, tarp kurių – ir apie 30 kolegų iš „Rimi“ Latvijoje.

„Tai yra geriausias visų laikų rezultatas. Tarp mūsų darbuotojų šiemet populiariausia „Rimi“ „Rinkis sveikiau“ 5 km trasa, bet vis daugiau dalyvių turime ir „Rimi“ pusmaratonio bei kitose trasose. Pasiruošimas bėgimams prasideda dar prieš kurį laiką iki maratono, nes siekiame ruoštis pamažu, kad organizmas žingsnis po žingsnio priprastų prie padidėjusio fizinio krūvio. Turime ir įvairių iniciatyvų, skirtų pasiruošimui, kurios vyksta mūsų biure, pavyzdžiui, pernai didelio darbuotojų susidomėjimo sulaukė biure vykusios kasdienės mankštos su profesionaliais treneriais“, – pasakoja G. Buivydienė.

Bėgantiems su draugais – „Komandų taurė“ 

Vis dėlto suburti komandą „Danske Bank Vilniaus maratone“ šįmet kviečiamos ne tik įmonės, bet ir kiekvienas dalyvauti renginyje ir pasivaržyti komandomis norintis bendraminčių būrys. Subūrus bendraminčių bėgikų komandą, VšĮ „Tarptautinis maratonas“ kviečia ją registruoti komandinėms varžyboms „Komandų taurė“.

Norint dalyvauti šiose varžybose, bėgikų komandos gali pasirinkti  vieną iš trijų „Danske Bank Vilniaus maratono“ distancijų – 10 km, pusmaratonį arba maratoną. Užregistruoti komandą „Komandų taurei“ dalyviai kviečiami iki rugsėjo 1 d.

Iš viso įskaitoje skaičiuojami 10-ies komandą atstovaujančių dalyvių rezultatai. „Komandų taurę“ laimės komanda, surinkusi daugiausia taškų.