Sportininkai ruošiasi „Danske Bank Vilniaus maratonui“

Garsūs šalies sportininkai įsitikinę: nesvarbu, kokiai sporto šakai atstovauji, bėgimas yra neatsiejama kiekvienos treniruotės dalis. Badmintonininkas Kęstutis Navickas, dviratininkas Tomas Vaitkus,  irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė, penkiakovininkė Emilija Serapinaitė ‒ visi šie sporto profesionalai kasdien bėga ne vieną kilometrą, kad sutvirtintų kūno raumenis ir pasiruoštų svarbiausiems startams.

Sportininkai mielai sutiko priimti V. Musvydaitės kvietimą bėgti  „Danske Bank Vilniaus maratono“ „MAGNEB6.10km“ distanciją ir savo pavyzdžiu motyvuoti kitus bėgimo entuziastus bei tuos, kurie sudalyvauti bėgime vis dar neprisiruošia.

„Ne pirmą kartą bėgsiu bėgimo varžybose, esu nugalėjusi Nidos pusmaratonyje 10 kilometrų distancijoje. Šįkart turėsiu dar vieną svarbią misiją – bėgti ir palaikyti Vladą, kuri taps interaktyvia bėgimo vedėja ir visus dešimt kilometrų bėgs kalbėdama.  Svarbiausias tikslas yra paskatinti visus bėgti ir parodyti, kad 10 kilometrų  galima įveikti ir tokiu tempu, kai nesunkiai galima susikalbėti su šalia bėgančiuoju“, – teigė neseniai Rio de Žaneiro olimpinį kelialapį iškovojusi Donata Vištartaitė.

Badmintonininkas Kęstutis Navickas teigia, kad 10 kilometrų yra apie 10 000 žingsnių. „ Būtent tokią  distanciją įveikiu per vieną per vieną badmintono dvikovą. Bus smagu bėgti kartu ir pajusti sportinę dvasią pačioje sostinės širdyje“, ― sakė Universiados bronzos medalininkas.

„Šį kartą man teks tik  bėgti, nereiks šaudyti, – juokėsi Europos šiuolaikinės penkiakovės estafetės bronzos medalininkė Emilija Serapinaitė. „Tikiuosi, kad bėgdama užkrėsiu visus gera nuotaika, nes bėgimas man visada suteikia tik gerų emocijų.“

Visi šie sportininkai yra naujojo interaktyvaus projekto  „Sporto birža“  treneriai. Jie  palaiko iniciatyvą ir skatina gyventojus sekti savo rezultatus ir fizinį pasirengimą naudojant išmaniąsias technologijas. Pasak Simono Skupo, „Samsung Electronics Baltics“ vadovo Lietuvoje, „Prisijungdami prie sveikatingumą propaguojančio projekto mes norime atkreipti žmonių dėmesį, kad dėvimosios išmaniosios technologijos gali palengvinti sportininkų ir sporto entuziastų gyvenimą siekiant užsibrėžtų rezultatų. Sportuojant dėvimuosiuose įrenginiuose galima stebėti širdies ritmą, juose integruota aktyvumo fiksavimo funkcija primenanti apie sporto pasiekimus ir atliktus pratimus, galima skaičiuoti nubėgtus kilometrus. Mes siekiame, kad lietuviai kuo daugiau judėtų, sportuotų, todėl bendradarbiaudami su šio projekto organizatoriais siūlome unikalią galimybę visiems įsigijusiems mobilųjį prietaisą išbandyti asmeninę treniruotę su profesionaliu treneriu“.

„Sporto biržos“  įkūrėja Vlada Musvydaitė tikina, kad bėgimas kalbant jai bus labai didelis iššūkis. „Sporto medicinos gydytojai teigia: jeigu nori patikrinti, ar bėgimo tempas tau tinka, reikia paprasčiausiai pamėginti pradėti kalbėti. Jeigu pavyksta bėgti ir kalbėti, reiškia bėgimo tempas ― pats tas. Mano tikslas ― tokiu neįprastu interaktyviu bėgimu skleisti žinią, kaip svarbu  domėtis savo sveikata ir visuomet judėti“.

Interaktyvus bėgimas bus transliuojamas rugsėjo 13 dieną, sekmadienį,  14 val. per 15 min.lt ir sportobirža.lt.

Pamatykite, kaip garsūs šalies sportininkai ruošiasi „Danske Bank Vilniaus maratonui“: