Startavusiame 14-ajame „Danske Bank Vilniaus maratone“ – 14,5 tūkst. dalyvių iš 56 šalių

​​​​​​​

Augusto Didžgalvio fotografija

Augusto Didžgalvio fotografija

Daugiau nei 3 tūkst. dalyvių startavo jau 14-tą kartą vykstančio „Danske Bank Vilniaus maratono“ (42 km 195 m) ir „RIMI Pusmaratonio“ (21 km 098 m) bėgimuose. Startą sekmadienio rytą bėgikams paskelbė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Iš viso „Danske Bank Vilniaus maratono“ bėgimuose šiemet užsiregistravo 14,5 tūkst. bėgikų iš 56-ių skirtingų šalių. Iš užsienio atvyko 1463 dalyviai, daugiausia – iš Lenkijos (251), Latvijos (214), Didžiosios Britanijos (118) ir Rusijos (114).

Tarp dalyvių ir žinomi šalies bėgikai – Vaida Žūsinaitė, Eglė Balčiūnaitė, Ignas Brasevičius, Remigijus Kančys. Prieš pirmųjų bėgimų startą dalyviai kartu su dainininku Vaidu Baumila ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendu sugiedojo Lietuvos himną.

„Palaikau visus sportuojančius ir judančius žmones. Žavu žiūrėti, kiek žmonių susirinko. Man patinka masiniai renginiai. Aš nesu iš tų vilniečių, kurie pyksta dėl susidariusių kamščių ar dėl to, kad iš kiemų negali išvažiuoti“, – sako V. Baumila, kuris pats yra dalyvavęs 10 km bėgime.

„Kai kurie kovoja dėl prizų ir iš bėgimų užsidirba, kiti bėga iš sportinio entuziazmo gerindami savo asmeninius rezultatus, o treti bėga, nes bėgti yra smagu. Be to, daugybė žmonių atvyksta palaikyti, todėl tokie renginiai pilni ir sportinės, ir šventinės dvasios“, – pridūrė V. Baumila.

„Tokie renginiai duoda paskatą sportuoti ir judėti, be to, sukuria šventę miestiečiams. Žmonės patiria malonumą prabėgti Vilniaus gatvėmis, kurios ta proga būna tuščios. Vilnius – puikus miestas bėgimui, nes turime ir senamiestį, ir dangoraižių rajonus ir mišką Vingio parke bei Neries pakrantę“, – sakė sostinės meras R. Šimašius.

Didžiausiame Lietuvoje bėgimo renginyje tūkstančiai dalyvių varžysis šešiose distancijose. Be minėtų maratono ir pusmaratonio bėgimų – taip pat EUROCASH1 10 km bėgime, „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgime, „Corny moksleivių ir studentų bėgime“ bei „#BEACTIVE vaikų bėgime“.