Vienas medalis – daugybė simbolinių reikšmių

medalis leidiniui

Šiemet visi finišavusieji „Danske Bank Vilniaus maratone” bus apdovanoti išskirtinio dizaino medaliais. Medalyje dominuojanti vilko figūra įkūnija dvi reikšmes: geležinis vilkas (personažas iš didžiojo kunigaikščio Gedimino sapno) atspindi turtingą Vilniaus dvasią ir gilią, legendomis apipintą miesto istoriją; staugiantis vilkas yra veržlumo ir laisvės simbolis. Jo reikšmėje telpa pati maratono esmė: Vilniaus maratono dalyviai veržiasi į priekį aplenkdami laiką ir save – taip, kaip vilko staugimas veržiasi pro tylą arba išsiskiria miesto garsų fone.

„Danske Bank Vilniaus maratonas” – ne tik bėgimo šventė, kartu tai – pažintis su miestu. O miestą geriausiai reprezentuoja jo architektūra. Todėl medalių dizaine matomi trys tarptautiniu mastu žinomi Vilniaus objektai: žymiausias miesto simbolis Gedimino pilies bokštas, arkikatedra bazilika ir katedros varpinė – vienas seniausių ir aukščiausių miesto bokštų, kuris žymi maratono starto vietą.

Skaičius 12 nuo seno laikomas sėkmės ir tobulumo simboliu, todėl bėgikui, įveikusiam pasirinktą distanciją, pasiektą sėkmę simbolizuoja medalis, kurio formoje yra 12 kampų, sudarančių laužytą apskritimą. Dvylika, tai visi metai Jūsų bei mūsų pasiruošimo didžiausiai bėgimo šventei Lietuvoje.