Vilniaus meras R. Šimašius bėgs „Danske Bank Vilniaus maratone“

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius šiemet sau meta 10km iššūkį „Danske Bank Vilniaus maratone“ ir kviečia prie jo prisijungti vilniečius ir miesto svečius. Apie tai – trumpame interviu su meru.

Ar bėgsite šiemet „Danske Bank Vilniaus maratone“?

Taip, bėgsiu. Ir, iš tikrųjų, naudodamasis proga, noriu visus vilniečius ir ne vilniečius atvažiuoti, ateiti į miesto centrą ir prasibėgti savo distanciją – kam didesnę, kam mažesnę, bet kviečiu pasportuoti Vilniuje.

Aš bėgsiu savo kukliąją dešimtiems kilometrų. Man užteks ir tiek.

Kaip treniruojatės būtent šitai distancijai?

Esu labai blogas sportininkas, nes treniruojuosi gana nereguliariai. Mėgstu pabėgioti, bet mano sportinė forma banguoja priklausomai nuo treniruočių kiekio, reikia formą atgauti prieš maratoną – dar yra pora savaičių. Tikiuosi, kad nubėgsiu greičiau negu kad šiandien.

Kur dažniausiai treniruojatės?

Kadangi gyvenu Vilniaus centre, tad bėgioju po centrą, centro apylinkes, bėgu iš centro į miesto pakraščius, kuriuos noriu apžiūrėti. Taip sportą sujungiu su įpročiu apibėgti man nežinomas arba iki šiol mažiau žinomas ir besikeičiančias Vilniaus vietas. Tai labai smagu, kviečiu visus bandyti.

Lygiai taip pat važiuodamas į kitus miestus visą laiką pasiimu sportbačius ir išbėgu pabėgioti. Kartais tai būna vienintelis šansas pasidairyti po apylinkes, kitus Lietuvos ir pasaulio miestus. Vilniuje krantinė vis gerėja, kuri, be jokios abejonės, yra mano maršruto dalis, natūralu – Vingio parkas, bėgu ir į Antakalnio pusę Vileišio gatve. Gana tradiciniai maršrutai, daug vilniečių matau bėgiojančių dabar.

Jei pastebite daugiau bėgiojančių, ar tai rodo, jog tampame sportiškesni?

Aš tikrai pastebiu, kad  sportuojančių žmonių daugėja, kita vertus, nežinau, ar jų yra pakankamai. Gausėja tų draugų, kurie bėga maratonus ir pasigiria gerėjančiais rezultatais. Kita vertus, man asmeniškai kaip merui, nerimą kelia tai, kad su kiekviena Rugsėjo 1-ąja gydytojai sako, kad vaikai vis mažiau ir mažiau juda ir dėl to vis labiau ir labiau serga. Man labai norėtųsi, kad bent po tris kilometrus, bet žmonės išsijudintų. O tiems, kas bėga pilną distanciją arba kitų rimtų iššūkių turi, linkiu sėkmės ir gerų sportinių pasiekimų.

Kokiu rezultatu ketinate įveikti 10km distanciją „Danske Bank Vilniaus maratone“?

Mano ambicija tikrai yra labai kukli. Noriu bet kada nubėgti dešimt kilometrų sportinei formai palaikyti. Siekiu nubėgti nelabai sunkiai per valandą ir man to užtenka, o kaip jau gausis, matysim.

Šiemet Vilniaus meras ne tik bėgs pats, bet ir „Mero taure“ apdovanos greičiausiai maratono distanciją įveikusius vilnietį ir vilnietę.

Merui įteikstas vardinis numeris