Vilniuje pirmąkart vyks „Eko bėgimas“: bėgikai rinks kilometrus ir šiukšles

Europoje sparčiai įsigalinti eko bėgimų mada neaplenkia ir Lietuvos – jau rugsėjo 9-ąją, dieną po „Danske Bank Vilniaus maratono“, toks bėgimas pirmąkart įvyks Vilniuje. Renginio metu bėgikai bus kviečiami ne tik įveikti pasirinkto ilgio distanciją, bet ir švarinti aplinką. Dalyvauti „Eko bėgime“ kviečiami visi, propaguojantys aktyvų gyvenimo būdą ir besirūpinantys miesto švara.

Pirmąkart Vilniuje įvyksiantis „Eko bėgimas“ – didžiausios Lietuvoje bėgimo šventės „Danske Bank Vilniaus maratonas“ tęsinys. Šio nemokamo renginio metu iš anksto užsiregistravę dalyviai bus kviečiami nubėgti vieną iš kelių siūlomų 10 km ilgio distancijų, pakeliui švarinant aplinką.

„Eko bėgimo“ dalyviai startuos sostinės širdyje, prie greta Lietuvos nacionalinio muziejaus stūksančio paminklo Karaliui Mindaugui. Bėgimo pradžia – 18 val. Dalyvauti renginyje aktyvaus gyvenimo būdo šalininkai kviečiami šūkiu „Švaros pergalė!“.

Iš anksto užsiregistravę „Eko bėgimo“ dalyviai prieš startą bus aprūpinti visomis miesto tvarkymui reikalingomis priemonėmis – pirštinėmis, šiukšlių maišais ir kitomis. O 50 pirmų užsiregistravusiųjų taip pat bus apdovanoti ir marškinėliais. 

Nauda sau ir visuomenei

Pasak kartu su valymo paslaugų įmone „Vitaresta“ renginį organizuojančios VšĮ „Tarptautinis bėgimas“ vadovo Dariaus Valavičiaus, „Eko bėgimas“ – puikus būdas suderinti asmeninį fizinį tobulėjimą ir naudą visuomenei.

„Vis daugiau aktyvaus gyvenimo būdo šalininkų atranda šį naują sportą, kaip būdą paįvairinti laisvalaikį, padidinti pratimų įvairovę bei pasikrauti dar daugiau endorfinų. Visgi „Eko bėgimas“ puikiai tinka ir iki šiol nebėgiojusiems, bet norintiems pradėti. Dėl dažnų sustojimų pakelti šiukšles, bėgimo atkarpos sutrumpėja, raumenys ir širdis gauna galimybę pailsėti. Renginiu siekiame, kad ne tik aktyviai mankštintis ar sportuoti, bet ir švarinti aplinką taptų kasdieniu visų mūsų įpročiu“, – sako D. Valavičius.

Tuo tarpu „Vitaresta“ vadovė Rasa Petrovė pasakoja, kad organizuoti „Eko bėgimą“ Vilniuje valymo paslaugų tiekėjai ėmėsi suvokdami būtinybę palaikyti švarą mieste, taip pat siekdami keisti visuomenės požiūrį į švarą primenant, kad tai – visų mūsų atsakomybė.

„Nors miestai yra reguliariai tvarkomi, o po masinių bėgimo renginių tai daroma dar aktyviau, bėgimų trasose ir šalia jų vis tiek randama įvairių plastiko tūbelių, vienkartinių puodelių, kitų šiukšlių. Jei miesto centras ir senamiestis tvarkomi nuolat, tai atokiau įsikūrę rajonai, parkai ar miškai švarintojų dėmesio sulaukia kur kas rečiau. Tokiose vietose atliekos neretai nugula žolėje ir pasilieka dūlėti šimtmečiams. Dalyvaudami „Eko bėgime“ bėgikai turės progos aptvarkyti daug rečiau aplankomų vietų“, – sako R. Petrovė.

Debiutavo Kaune

„Eko bėgimas“ Vilniuje – jau antrasis tokio pobūdžio bėgimo renginys Lietuvoje. Pirmąjį „Eko bėgimą“ „Vitaresta“ surengė šių metų birželį Kaune. Tąsyk tvarkydami aplinką bėgikai sumoje įveikė pusmaratonio distanciją ir surinko pilną konteinerį gamtoje ir miesto centre išmėtytų atliekų.

Įvertinus, kad rugsėjo 8-ąją Vilniuje vyksiantis „Danske Bank Vilniaus maratonas“ – didžiausias bėgimo renginys visoje šalyje, prognozuojama, kad dieną po šventės, rugsėjo 9-ąją, įvyksiančiame „Eko bėgime“ bus sulaukta kol kas rekordinio skaičiaus dalyvių.

Registruotis dalyvauti „Eko bėgime“ Vilniuje galite čia.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.