Nuostatai

DANSKE BANK VILNIAUS MARATONO NUOSTATAI

I. BENDROJI DALIS

Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija prie LR vyriausybės ir VšĮ „Tarptautinis maratonas“ 2018 m. rugsėjo 9 d. rengia „Danske Bank Vilniaus maratoną“.

II. NUOTOLIAI

„Danske Bank Vilniaus maratono“ metu bėgimo mėgėjai ir profesionalai galės varžytis šiose rungtyse:

 1. Maratone – 42,195 km;
 2. „RIMI Pusmaratonyje“ – 21,098 km;
 3. LYMPO 10km bėgime – 10 km;
 4. „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgime – 4,2 km;
 5. „LRT Moksleivių ir studentų iššūkių bėgime“ – 3 km
 6. „#BEACTIVE Vaikų bėgimas“ – 200 m

III. VARŽYBŲ VIETA IR LAIKAS

 1. XV-ojo tarptautinio „Danske Bank Vilniaus maratono“ ir „RIMI Pusmaratonio“ startas – 2018 m. rugsėjo 9 d., 9:00 val., Katedros aikštėje (Šventaragio g.).
 2. LYMPO 10 km bėgimo startas – 2018 m. rugsėjo 9 d., 14:00 val., Katedros aikštėje (Šventaragio g.).
 3. „RIMI Šeimos“ bėgimo startas – 2018 m. rugsėjo 9 d., 15:30 val., Katedros aikštėje (Šventaragio g.).
 4. „#BEACTIVE Vaikų bėgimo“ startai – 2018 m. rugsėjo 9 d., 12:00-13:10 val. Gedimino prospekte.
 5. „LRT Moksleivių ir studentų iššūkių bėgimo“ startas – 2018 m. rugsėjo 9 d., 16:20 val., Šventaragio g. (prie Kempinski viešbučio)
 6. Visų distancijų finišas – Katedros aikštėje (Šventaragio g.).

IV. LAIKO LIMITAS

 1. Maratonas – 5 val. 30 min.
 2. „RIMI Pusmaratonis“ – 3 val.
 3. LYMPO 10 km bėgimas – 1 val. 30 min.
 4. „RIMI Šeimos“ bėgimas – 1 val.
 5. „LRT Moksleivių ir studentų iššūkių bėgimas“ – 30 min.

Varžybų dieną 17 val. laiko matavimo elektroninė sistema bus išjungta ir laikas nebus fiksuojamas. 17 val. bus atidarytos miesto gatvės, T. Vrublevskio bei Šventaragio gatvės bus atidarytos 19 val. Už bėgikų saugumą maratono trasoje organizatoriai nebeatsakys.

V. DALYVIAI

 1. Renginyje gali dalyvauti visi norintys, užpildę dalyvio kortelę, pasitikrinę sveikatą, susipažinę su maratono nuostatais bei tai patvirtinę registracijos metu. Visi dalyviai bėgime dalyvauja laisva valia, niekieno neverčiami ir prisiima visą su dalyvavimu bėgime susijusią (tame tarpe su įvairiais sveikatos sutrikimais ir pan.) riziką ir atsakomybę, bei įsipareigoja dėl to nereikšti maratono organizatoriams jokių pretenzijų.
 2. Bėgikai, atsiimdami numerį, privalo turėti asmens dokumentą.
 3. Kiekvienas renginio dalyvis registruodamasis tuo pačiu sutinka, kad renginio organizatoriai visas renginio metu padarytas nuotraukas bei filmuotą medžiagą gali laisvai ir be atskiro sutikimo naudoti rinkodaros tikslais.
 4. Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad sutinka gauti naujienlaiškius ir SMS žinutes, kurie yra susiję su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ organizuojamais renginiais.
 5. Maratono rungtyje gali dalyvauti asmenys nuo 18 metų.
 6.  „RIMI pusmaratonio“  rungtyje gali dalyvauti asmenys nuo 16 metų.
 7. „#BEACTIVE vaikų bėgimo“ rungtyse gali dalyvauti tik asmenys nuo 2 iki 12 metų. „#BEACTIVE vaikų bėgimo“ amžiaus grupės:
 • 2 m. amžiaus grupė
 • 3 m. amžiaus grupė
 • 4 m. amžiaus grupė
 • 5 m. amžiaus grupė
 • 6 m. amžiaus grupė
 • 7 m. amžiaus grupė
 • 8 m. amžiaus grupė
 • 9-12 m. amžiaus grupė

7. Nepilnamečiai visų distancijų bėgimų dalyviai numerių atsiėmimo metu privalo turėti atspausdintą bei vieno iš tėvų arba globėjų pasirašytą sutikimą.

8. Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad supranta, jog dalyvavimas renginyje yra susijęs su dideliu žmogaus fizinių galimybių išbandymu, taip pat patvirtina, kad yra pasitikrinęs sveikatą, laikosi Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytų sveikatos pasitikrinimo reikalavimų bei organizatorių ar kitų asmenų prašomas pateiks tai patvirtinančią sveikatos būklės pažymą. Kilus įtarimų dėl netinkamos sveikatos būklės, organizatoriams paprašius, dalyvis privalo nutraukti savo dalyvavimą renginyje ir pasikonsultuoti su gydytoju.

9. Dalyvis supranta ir patvirtina, kad organizatoriai neatsako ir neatlygins dalyvio sveikatai ar gyvybei padarytos žalos. Visa rizika ir atsakomybė dėl dalyvio sveikatos sutrikimų, sužalojimų ir nelaimingų atsitikimų, atsiradusių dalyvaujant renginyje, tenka tik dalyviui.

VI. SPECIALIOS SĄLYGOS IR APRIBOJIMAI

 1. Registruotis į bet kurią rungtį galima tik savo vardu. Savo numerį perduoti kitam dalyviui draudžiama. Tokiu atveju dalyviai bus diskvalifikuojami, o rezultatai į varžybų protokolą neįtraukiami.
 2. Dalyvis gali keisti registracijos metu pasirinktą distanciją, distancijos keitimo mokestis – 5 Eur. Keičiant distanciją taip pat turi būti sumokamas skirtumas tarp sumokėtos sumos ir pasirinktos distancijos registracijos mokesčio keitimo dieną. Dalyvis gali keisti informaciją nurodytą registracijos metu (vardą, pavardę, klubo / komandos pavadinimą ar bet kurią kitą informaciją), registracijos anketos informacijos keitimo mokestis – 5 Eur.
 3. Registracijos duomenų keitimas atliekamas tada, kai dalyvis sumoka už paslaugą ir informuoja organizatorius el. paštu info@vilniausmaratonas.lt, kartu su laišku atsiųsdamas mokėjimo išrašą bei norimus pakeisti duomenis. Visi pakeitimai privalo būti atlikti iki rugsėjo 5 d. Įmonės rekvizitai:
VšĮ „Tarptautinis maratonas“
Vytenio g. 6/23, Vilnius
Įmonės kodas: 300561278
PVM kodas: LT100008891011
A/S: LT957400040679823810 B/K: 74000, Danske Bank A/S Lietuvos filialas

4. Užpildęs registracijos anketą ir registracijos mokestį sumokėjęs dalyvis, kuris renginio dieną neturi galimybės dalyvauti, gali registraciją perkelti į ateinančių metų „Danske Bank Vilniaus maratoną“. Paslaugos mokestis 10 EUR. Apie registracijos perkėlimą būtina informuoti iki 2018 m. rugpjūčio 31 d. imtinai.

5. Distanciją arba registracijos duomenis pakeisti galima iki 2018 m. rugsėjo 1 dienos imtinai.

6. Kiekvienas dalyvis varžybose privalo turėti ant marškinėlių tvarkingai pritvirtintą numerį. Numeris turi būti ant marškinėlių priekio (krūtinės), aiškiai matomoje vietoje.

7. Draudžiama varžybų trasoje bėgti be aiškiai matomoje vietoje pritvirtinto dalyvio numerio. Dalyviai, kurie bėgs be numerio, bus diskvalifikuojami.

8. Dalyviams bei juos palaikantiems asmenims griežtai draudžiama naudoti bet kokias transporto priemones, pvz.: dviračius, riedučius, riedlentes, ir kitas ratuotas transporto priemones. Dalyviai, pažeidę šį nuostatų punktą, bus diskvalifikuojami.

9. Dalyviams varžybų metu draudžiama naudotis bet kokia asmenine palyda. Pažeidusieji šią taisyklę dalyviai bus diskvalifikuojami.

10. Renginio metu draudžiama trasoje vedžioti ar bėgti su bet kokiais gyvūnais. Šio draudimo nesilaikantys dalyviai bus diskvalifikuojami iš varžybų.

11. Kiekvienas bėgimo dalyvis turi prisitvirtinti dalyvio numerį su laiko matavimo elektronine mikroschema ant marškinėlių. Dalyvių, kurie neprisitvirtino arba netinkamai prisitvirtino laiko matavimo elektroninę mikroschemą, laikas fiksuojamas nebus ir tokie dalyviai nebus įtraukti į varžybų protokolą.

12. Elektroninės mikroschemos vienkartinės, po renginio jų grąžinti nereikia.

13. Varžybų dalyviams nukrypti nuo bėgimo trasos (be teisėjo leidimo) yra draudžiama. Dalyviai, pažeidę šią taisyklę, bus diskvalifikuojami.

14. „Danske Bank Vilniaus maratono“ rezultatai sudaromi pagal oficialų varžybų laiką.

15. Bet kokios dalyvių pretenzijos turi būti pateiktos raštu varžybų vyr. teisėjui ne vėliau kaip per 30 minučių po varžybų pabaigos. Dalyvis, pateikdamas pretenziją, privalo sumokėti 30 Eur mokestį, kuris grąžinamas tik tuo atveju, jeigu apeliacinė komisija (maratono direktorius, vyr. teisėjas, LAF atstovas) pretenziją patenkins. Kol dalyvis nesumoka šio mokesčio, pretenzijos nesvarstomos.

16. Jūsų pasiektas rezultatas bus viešai skelbiamas oficialiame varžybų protokole ir varžybų puslapyje, skiltyje „Rezultatai“.

 VII. SPECIALŪS PUNKTAI TRASOJE

 1. Maratono trasoje bus įrengti maitinimo punktai, kuriuose varžybų dalyviams bus dalinami energetiniai gėrimai, vanduo, vaisiai. Maitinimo ir gaivinimo punktai bus įrengti vidutiniškai kas 2,5 km.
 2. Maratono trasoje dalyviams bus pastatyti bio tualetai.

VIII. PASLAUGOS DALYVIAMS

 1. Renginio dieną dalyviai savo daiktus galės palikti saugykloje Katedros aikštėje. Daiktai turi būti sudėti į užsegamą ar užrišamą sportinį krepšį.
 2. Renginio dalyvių susirinkimo vietose veiks biotualetai, išdėstyti ant šaligatvio už Katedros aikštės. Po tris biotualetus bus trasoje ant šaligatvių prie Seimo ir Užupyje šalia „Tymo“ turgelio, trys biotualetai veiks Vinco Kudirkos aikštėje.

IX. APDOVANOJIMAI

Piniginis prizinis fondas:

Maratono vyrai ir moterys:

I vieta – 1500 Eur
II vieta – 1000 Eur
III vieta – 500 Eur
IV vieta – 200 Eur
V vieta – 150 Eur
VI vieta – 100 Eur

„RIMI Pusmaratonio“ vyrai ir moterys:
I vieta – 500 Eur
II vieta – 300 Eur
III vieta – 150 Eur
IV vieta – 100 Eur
V vieta – 80 Eur

VI vieta – 50 Eur

LYMPO 10km bėgimo vyrai ir moterys:

1 vieta – 200 Eur

Kiti apdovanojimai:

 1. Maratono, „RIMI  pusmaratonio“, LYMPO 10 km bėgimo, „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgimo 1 – 3 vietas užėmę vyrai ir moterys apdovanojami taurėmis ir diplomais bei rėmėjų prizais.
 2. Maratono, „RIMI  pusmaratonio“, LYMPO 10 km bėgimo, „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgimo, „LRT Moksleivių ir studentų iššūkių bėgimo“ bei „#BEACTIVE Vaikų bėgimo“ dalyviams pasiekusiems finišą dovanojami 2018 m. „Danske Bank Vilniaus maratono“  atminimo medaliai.
 3. „LRT Moksleivių ir studentų iššūkių bėgimo“ greičiausios komandos iš kiekvienos klasių grupės bei studentų komanda laimės NIKE batelius.

X. DALYVIŲ STARTINIS MOKESTIS

 1. Dalyvio startinis mokestis negrąžinamas ir neperleidžiamas kitam dalyviui.
 2. Gavus nemokamą registraciją iš įmonės, partnerio ar kitos trečiosios šalies, registracijos mokestis negrąžinamas.
 3. Registracijos mokesčiai:
09.11-12.31 01.01-05.31 06.01-08.31 09.01-09.08 09.09
Maratonas 25 EUR 35 EUR 45 EUR 49 EUR 54 EUR
„RIMI Pusmaratonis“ 18 EUR 24 EUR 30 EUR 35 EUR 39 EUR
LYMPO 10 km  bėgimas 13 EUR 16 EUR 20 EUR 25 EUR 29 EUR
„RIMI Šeimos“  4,2 km bėgimas 5 EUR 7 EUR 8 EUR 9 EUR 14 EUR
„RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgimas (dalyviams iki 18 m.) 3 EUR 4 EUR 5 EUR 6 EUR 7 EUR
„LRT Moksleivių ir studentų bėgimas“ nemokamai nemokamai nemokamai nemokamai nemokamai
 „#BEACTIVE Vaikų bėgimas“  3 EUR  4 EUR  5 EUR  5 EUR  5 EUR


XI. DALYVIŲ REGISTRAVIMAS IR NUMERIŲ IŠDAVIMAS

 1. Dalyviai gali registruotis interneto puslapyje www.vilniausmaratonas.lt iki rugsėjo 8 dienos.
 2. Rugsėjo 4 – 8 d. registracija bus vykdoma INFORMACIJOS centre Vilniaus Katedros aikštėje nuo 10:00 iki 20:00 val.
 3. Rugsėjo 9 dieną visų bėgimų registracija bus vykdoma INFORMACIJOS centre Vilniaus Katedros aikštėje nuo 7:00 val. ir stabdoma likus 30 min. iki starto.
 4. Dalyvių numerių atsiėmimas bus vykdomas rugsėjo 4 – 8 d. INFORMACIJOS centre Vilniaus Katedros aikštėje nuo 10:00 iki 20:00 val.
 5. „LRT Moksleivių ir studentų iššūkių bėgimo“ numerių atsiėmimas INFORMACIJOS centre vyks tik 2018 m. rugsėjo 4 – 8 d. Vilniaus Katedros aikštėje nuo 10:00 iki 20:00 val. Numerių atidavimas renginio dieną nevyks*.*studentai ir moksleiviai iš kitų miestų (ne iš Vilniaus) numerius galės atsiimti ir renginio dieną.
 6. Rugsėjo 9 d. numerių visų bėgimų numerių atsiėmimas bus vykdomas INFORMACIJOS  centre Vilniaus Katedros aikštėje  nuo 7.00 val. ir stabdomas likus 15 min. iki starto.
 7. Atsiimti kito dalyvio numerį bei dalyvio krepšelį galima tik pateikus dalyvio, už kurį atsiimama, asmens dokumento kopiją.
 8. Dalyvio krepšelio turinį tikrinti jo atsiėmimo vietoje. Po atsiėmimo, esant krepšelio turinio trūkumui, jo turinys nebepildomas. Dalyvio krepšelis po renginio nebeatiduodamas.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti taisykles.